O nas

Stworzyliśmy nasze Stowarzyszenie nastawieni na ciągłe rozwijanie i propagowanie inicjatyw, postaw i działań, sprzyjających rozwojowi energetyki polskiej, racjonalnemu użytkowaniu i wykorzystywaniu paliw stałych, płynnych, gazowych i energii elektrycznej, cieplnej i  słonecznej w tym odnawialnych  źródeł energii oraz wspieranie osób fizycznych i prawnych, które podejmują takie działania, a w szczególności poprzez promowanie doskonalenia kwalifikacji zawodowych oraz kształtowania etyki zawodowej elektryków, energetyków i gazowników.

Zgodnie z naszym STATUTEM celami Stowarzyszenia jest wykonywanie zadań w następującym zakresie:

1. Popularyzacja bezpiecznego wykonywania prac przez elektryków, energetyków i gazowników.
  2. Popularyzacja osiągnięć nauki, techniki, gospodarki i twórców w dziedzinie elektryki, energetyki cieplnej i gazowej.
  3. Działania na rzecz nauki, techniki i gospodarki w tym przedsięwzięć innowacyjno-wdrożeniowych w zakresie elektryki, energetyki cieplnej i gazowej.
  4. Promowanie inicjatyw gospodarczych oraz popieranie nowoczesnych rozwiązań we wszystkich specjalnościach produkcji, przemysłu, dystrybucji, obrotu i używania energii i paliw oraz w dziedzinach pokrewnych w tym rozwiązań służących ochronie środowiska w szczególności w sferze rozwoju odnawialnych źródeł energii w tym energii słonecznej.
  5. Działania na rzecz promocji zatrudnienia elektryków, energetyków i gazowników.
  6. Działania na rzecz promocji kształcenia ustawicznego poprzez poszerzanie i doskonalenia kwalifikacji zawodowych elektryków, energetyków i gazowników.
  7. Doskonalenie kwalifikacji zawodowych oraz kształtowanie etyki zawodowej elektryków, energetyków i gazowników.
  8. Prowadzenie szkoleń w celu bieżącego aktualizowania wiedzy o najnowszych rozwiązaniach techniczno – ekonomicznych.
  9. Integrowanie środowiska elektryków, energetyków i gazowników, producentów, instytucji szkoleniowych.
  10. Ochrona zawodu i interesu członków Stowarzyszenia.
  11. Reprezentowanie członków Stowarzyszenia i środowiska elektryków, energetyków i gazowników w stosunku do instytucji rządowych, samorządowych, firm i innych.
  12. Zapewnienia warunków prawnych i organizacyjnych do rozwoju branży szkoleniowej, elektryków, energetyków i gazowników tj. działalności gospodarczej w tym zakresie, w rozumieniu właściwych przepisów.
  13. Budowania pozytywnego wizerunku branży instytucji szkoleniowych oraz osób dozorujących, obsługujących, konserwujących, remontujących i montujących urządzenia , instalacje i sieci wytwarzające, przetwarzające, przesyłające magazynujące i zużywające energię elektryczną, paliwa gazowe i zużywające ciepło oraz inne urządzenia energetyczne, ochrony dobrego imienia i interesów członków Stowarzyszenia oraz interesów pracodawców i pracowników będących członkami stowarzyszenia.
  14. Zapewnienia stabilności prowadzonej działalności gospodarczej, warunkującej utrzymanie i tworzenie nowych miejsc pracy.
  15. Wymiany doświadczeń pomiędzy członkami Stowarzyszenia oraz podmiotami zainteresowanymi przedmiotem działalności Stowarzyszenia.
  16. Zakładanie własnych ośrodków szkoleniowych i placówek oświatowych.
  17. Aktywizacja zawodowa.

Wspieraj Nas. Obserwuj Nas. Rozwijaj się u Nas.